Czy możliwa jest choroba Crohna u 22-latka?

Stwierdzono u mnie chorobę Crohna. Diagnoza padła jedynie na podstawie kolonoskopii, wysokiego OB i CRP. Wykonałem badania pod kątem Yersiniozy - wyszły pozytywne (przeciwciała Igg Iga Igm serotyp 7). Czy w Polsce istnieje placówka, która zajmuje się badaniem krwii na obecność przeciwciał bakterii MAP (Mycobacterium Avium Paratuberculosis) ? Czy jersinioza może symulować objawy Crohna ? Czy do leczenia Pentasa 4 g dziennie można dołączyć olej CBD 10% ? Czy jeśli lubię mleko to mogę dodać je do mojej diety w postaci bez laktozy ? Czy to prawda że ten przewlekły stan zapalny zwiększy ilość fibrynogenu we krwii ? W jaki zatem sposób zmniejszyć jego ilość ? Chciałbym w miarę możliwości odsunąć się od miażdżycy. Czy warto zrobić w moim przypadku badanie na kalprotektynę ? Pozdrawiam

Mleko bez laktozy to wciąż mleko krowie, tylko pozbawione cukru. Kalprotektyna jest badaniem pomocniczym, ale nie rozpoznającym i potwierdzającym. yersinioza aktywna może dawać problemy jelitowe, nie wiem jakie objawy są u Pana i na jakiej podstawie rozpoznano chorobę Crohna.