Czy możliwa jest ciąża jeśli mam normalny okres?

Witam.
Ostatni stosunek miał miejsce pod koniec sierpnia (mogło dojść do zapłodnienia). Okres mam regularnie i nie występuje w innych ilościach etc. (czyli był już 5 razy). Brzuch mam jakiś twardszy (tzn nie wiem jaki był wcześniej) ale nie jest większy. Temperaturę ciała mam w normie. Objawy raczej nie występują (tzn. jeśli występują to są według mnie urojone, ponieważ sama nawet wymyślam nowe). Okres powinnam dostać za 2 tyg, ale za każdym razem przed okresem ogarnia mnie ogromny strach przed ciążą. Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Ostatni stosunek miał miejsce pod koniec sierpnia (mogło dojść do zapłodnienia). Okres mam regularnie i nie występuje w innych ilościach etc. (czyli był już 5 razy). Brzuch mam jakiś twardszy (tzn nie wiem jaki był wcześniej) ale nie jest większy. Temperaturę ciała mam w normie. Objawy raczej nie występują (tzn. jeśli występują to są według mnie urojone, ponieważ sama nawet wymyślam nowe). Okres powinnam dostać za 2 tyg, ale za każdym razem przed okresem ogarnia mnie ogromny strach przed ciążą. Czy mogę być w ciąży?

Dzień dobry,

Z tego co Pani pisze można wykluczyć ciążę. W pierwszym trymestrze ciąży mogą występować delikatne krwawienia w okresie spodziewanych miesiączek, jednak Pani ma regularne miesiączki od sierpnia, czyli już 6 miesięcy. Poza tym, w szóstym miesiącu byłby już wyraźnie powiększony brzuch. Proszę się nie denerwować, Pani obawy są typowe dla młodych dziewcząt rozpoczynających życie płciowe, a nie gotowych jeszcze na dziecko. Polecam artykuł na naszym serwisie o objawach ciąży:

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Pozdrawiam!