Czy możliwa jest ciąża po ciąży?

Dobry wieczór. Jestem 4 miesiące po porodzie, przestałam karmić piersią po miesiącu. Dostałam miesiączkę we wrześniu potem w październiku opóźniła się 9 dni. Teraz powinnam dostać a miesiączkę 19 października, ale nie dostaje... Nie mam żadnych objawów ciąży.. Testu nie robiłam. Co mam robić? Z mężem stosujemy antykoncepcję (prezerwatywy).

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

Trudno jest stwierdzić czy jesteś w ciąży, polecam zrobienie testu ciążowego ewentualnie poziomu hormonu beta-HCG we krwi.

Warto nadmienić, że w Twoim przypadku nieregularność występowania miesiączki jest jeszcze uzasadniona- w Twoim organiźmie w trakcie ciąży i po ciąży zachodziły ogromne zmiany hormonalne- Twój oragnizm potrzebuje teraz czasu, żeby na nowo się przystosować.

Jeżeli stosujecie z mężem prezerwatywy w trakcie współżycia, przypuszczam że opóźnienie wystąpienia miesiączki związane jest ze zmianami hormonalnymi.