Czy możliwa jest ciąża po pettingu?

Jestem kobietą i mam 18 lat.
5 dni temu spałam u swojego chłopaka i uprawialiśmy petting. Ostatni raz miałam miesiączkę 16 stycznia. Czy mam powody, aby się niepokoić, jeśli mój chłopak włożył mi palec, że doszło do zapłodnienia? Wydaje mi się także, że dotknął się tam kilka razy jak był bez spodenek. On mówi, że nie miał wtedy wytrysku, lecz było dużo jakiegoś płynu. Czy mogło dojść do zapłodnienia, przez to, że włożył mi palec?
Bardzo proszę o szybką odpowiedz. Nie wiem co mam robić...

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Z doniesień z całego świata do dnia dzisiejszego wiadomo o zaledwie kilku przypadkach zajścia w ciążę w wyniku pettingu - praktycznie zawsze gdy dochodziło do wytrysku nasienia u partnera, a nigdy przy przeniesieniu preejakulatu do pochwy partnerki.
Szansa na to, że zaszła Pani w ciążę w ten sposób jest bardzo mała, praktycznie nie istnieje.

To co mogę zaproponować to obserwację siebie oraz w razie wątpliwości wykonanie testu ciążowego płytkowego w 10 dniu po zbliżeniu.

Polecam również artykuły o testach ciążowych, objawach ciąży i fizjologii cyklu miesięcznego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.