Czy możliwa jest ciąża po wcześniejszych powikłaniach?

Witam,mam 26 lat. W styczniu tego roku zaszłam w drugą ciąże po 5 latach.Do 24 tyg ciąży wszystko przebiegało książkowo. Na początku 26tc Pokazało się białko w moczu i cukrzyca ciążowa.Bardzo wysokie ciśnienie tętnicze najniższe 190/100 , (wcześniej nigdy nie miałam problemów z ciśnieniem) opuchlizna nóg,lewej ręki i twarzy.Do szpitala trafiłam w ciężkim stanie przedrzucawkowym i dopiero wykryto dystrofie płodu . Po 3 dobach , w dniu 03.07.18 lekarze musieli przerwać ciąże nerki przestawały pracować , a wątroba była bliska pęknięciu.Niestety córka po 5 dniach zmarła.Na dzień dzisiejszy wszystkie wyniki mam w normie , zostało tylko nadciśnienie i już zostanie. Pierwsza ciąża była bez problemowa, chciałabym jeszcze raz zajść w ciąże,a moje pytanie brzmi czy ten stan może się powtórzyć ? i czy można mu zapobiec ?

Niestety nie da się zapewnić, że ciąża będzie przebiegać prawidłowo. Musi pani być w stałym kontakcie z ginekologiem prowadzącym ciąże, robić wszystkie badania w odpowiednim czasie.