Czy możliwa jest ciąża w czasie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, mam pytanie czy możliwa jest ciąża przy prawidłowym zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych i prawidłowym występowaniu krwawienia w ciągu 7 dniowej przerwy. Tabletki zażywam od 5 miesięcy. Okres występuje normalnie nie przerwałam zażywania tabletek antykoncepcyjnych zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie, a jednak cały czas mam obawy, gdyż mój brzuch powiększył się i odczuwam w nim dość dziwne ruchy przypominające wzdęcia lub ruchy dziecka, miewam zgagę, a ostatnio wystąpiła u mnie wydzielina brązowego koloru w połowie opakowania tabletek. Proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie tzn. nie opuściła Pani żadnej z nich, brała je Pani o regularnej porze, nie brała Pani innych leków mogących wpływać na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych np. antybiotyków, nie miała Pani w ostatnim czasie wymiotów i biegunki to ryzyko zajścia w ciążę jest znikome. Potwierdza to również negatywny wynik testu ciążowego.
Aby wyjaśnić co było przyczyną plamienia należy udać się na wizytę do ginekologa.

Dolegliwości, które się u Pani pojawiły czyli zgaga oraz wzdęcia wymagają konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam.