Czy możliwa jest cukrzyca ciążowa u 29-letniej kobiety?

Dzień dobry, Moje wyniki krzywej cukrowej w ciąży 75g glukozy to 72 / 95 (Po 1 h) / 95 (Po 2 h). Według norm podanych na wynikach są one jak najbardziej prawidłowe, jednak brak spadku Po 2 h względem wyniku po 1 h lekarz określił jako zły wynik i kazał odstawić cukier oraz zrobić test na insulinoodpornośc po ciąży. Czy rzeczywiście wyniki wskazują na cukrzyce ciążową?

Lek. Michał Lenard

Wynik nie świadczy o cukrzycy ciążowej, ale może wskazywać na insulinooporność. Nie ma Pani powodu do niepokoju o przebieg ciąży, należy według zaleceń po urodzeniu dziecka skierować się na odpowiednie badanie. Pozdrawiam!