Czy możliwa jest cukrzyca typu 2?

2 lata temu lekarz stwierdzil u mnie cukrzyce typu2 .Wszystko sie zmienilo przeszlam na diete (140KG) wazylam wyeliminowalam caljowicie cukier slodycze itp.waga spadala .I tu moje pytanie mierzylam czesto cukier na czczo nie przekracza mi 90 po obiedzie 120-125 max.po kolacji 100 i tak sie utrzymuje od ponad pol roku .Pobieram metformax 1000mg i tu rowniez lekarz kazal przeprowadzic eksperyment przrz 3 miesiace nie bralam lekow i poziom cukru rowniez byl j/w ...Czy ja nadal mam cukrzyce a wl.czywogolejamialam

Dzień dobry,

redukcja masy ciała mogła pozytywnie wpłynąć na wyregulowanie się gospodarki hormonalnej. Ale nawet po odstawieniu leków trzeba pamiętać o diecie z ograniczeniem łatwoprzyswajalnych węglowodanów.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga