Czy możliwa jest cukrzyca u 37-latki?

Witam mam 37 lat i nerwicę lękową. Ostatnio mierzyłam poziom cukru i miałam 150 a byłam 5,5 godzin po zjedzeniu drożdżówki z dżemem. Czy jest to powód do niepokoju? Czy może to być cukrzyca? Czy może to być od nerwicy lękowej? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję

Witam,

Wskazana jest pilna konsultacja endokrynologiczna i diabetologiczna, szczegółowe badania - krzywa cukrowa i ewentualne leczenie, ponieważ poziom cukru jest znacznie podwyższony, nie jest to spowodowane nerwicą, która wymaga systematycznego leczenia metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,
cukrzyca jest możliwa w każdym wieku. Aby ją stwierdzić lub wykluczyć potrzebne jest przede wszystkim badanie poziomu glukozy we krwi na czczo (ok. 10-12h po ostatnim posiłku) i ewentualnie później jakieś dodatkowe badania. Lekarz rodzinny bez problemu zleci takie badanie w ramach nfz.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki