Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwa jest demielinizacja mózgu u 25-latki?

Witam, jestem obserwowana w kierunku procesów demielinizacji w mózgu. Zaczęło się od trwających 4 tygodnie codziennie bólów głowy, mrowienia i drętwienia połowy twarzy, 2 rąk i 1 nogi, obecnie tylko czasem mnie coś gdzieś mrowi i czasem czuję ogromne zmęczenie niewspółmierne do wysiłku. W badaniu neurologicznym wyszły objawy piramidowe, w MR mózgu wyszlo: w istocie białej podkorowo płatów czołowych obustronnie pojedyncze mikroobszary podwyższonych sygnałów w sekwencji T2 i Flair do ok. 1mm o charakterze zmian degeneracyjno-naczyniopochodnych. Lekarz prywatnie powiedział, że mam przebadać się jeszcze okulistycznie i za rok zrobić ponownie MR głowy. Byłam ostatnio na wizycie ze służby zdrowia, by dostac skierowanie na badanie, ten lekarz powiedział, że to że radiolog opisał zmiany jako naczyniopochodne wcale nie oznacza, ze na pewno takie są, mogą być demielinizacyjne i mam zrobić rezonans znów, żeby kontrolować czy zmian nie przybywa. Dostałam skierowanie i termin rezonansu mam na marzec, nie można było zapisać na później, bo był dopisek pilne. Czy zrobienie MR po 5 miesiącach od poprzedniego ma w tym momencie sens? Czy jednak lepiej zrobić po roku jak sugerował pierwszy lekarz?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Trudno powiedzieć, Opis MRI do interpretacji klinicznej. Może uda się przesunąć termin MRI głowy z kontrastem...na później ? Konieczna pełna konsultacja neurologiczna ; ocena ogólnego stanu zdrowia Pozdrawiam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy