Czy możliwa jest depresja u 22-latki?

Witam! Zrobiłam test na depresję i niestety wyszedł pozytywnie... Moje problemy emocjonalne zaczely się już ponad rok temu albo nawet wcześniej. Straciłam zainteresowanie życiem Wszystko widzę w czarnych barwach swoje zmagania z problemami skazuje na niepowodzenie. Szybko rezygnuje bo brak mi siły do osiągania celów. Czuję przy tym strach i obawy. Mniej jem dbam o siebie. Sprawia mi trudności wstanie rano i zmierzenie się z dniem. W głowie mam narastające problemy które z powodu tego stanu mam na uczelni. Chciałabym skończyć studia jednak mam dużo nieobecności które też mnie doluja. Chciałabym je nadrobić ale towarzyszy mi strach przed reakcją wykładowców i innych studentów z grupy. Wiem że mam możliwości ale ciągle jestem przemęczona i nie mogę zmobilizować się do działania :( do kogo mam się zwrócić ? Czy porozmawiać z wykładowcami na ten temat ? Proszę o pomoc

Dzień Dobry Pani,

Proszę już nie zwlekać i pomóc samej sobie, skorzystać z bezpośredniej pomocy psychologicznej/psychiatrycznej, w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i leczenia (w ramach NFZ-tu, bez skierowania).

Zachęcałabym Panią do szczerej i indywidualnej rozmowy z Wykładowcami, komunikując o swojej kondycji psychofizycznej, tak się zdarza i jest to jak najbardziej w porządku.
Nikt nie jest doskonały!

Wspieram Panią mentalnie i życzę zwyczajnej pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam
Opisane objawy wskazują na epizod depresyjny. Depresja jest możliwa w każdym wieku , dlatego proponuję zgłosić się do najbliższej poradni zdrowia psychicznego, bądź poradni psychologiczno-pedagogicznej , aby porozmawiać z psychologiem, który podejmie określone działania...Można też porozmawiać z wykładowcami, aby wspólnie znaleźć rozwiązanie tej sytuacji.
Pozdrawiam
Anna Szyda