Czy możliwa jest depresja u 23-latka?

Czy mogę cierpieć na depresję ? Od paru lat mam problemy że sobą, jednak nigdy nie zostały diagnozowane . Zimą jestem strasznie senny, najchętniej bym spał całe dni i noce, latem jest trochę lepiej . Mam niechęć do ludzi, i ogólnie czuję zawsze jakiś niepokój gdy muszę rozmawiać z kimś kogo nie znam w 100% lub załatwić jakaś sprawę . Stresuję się każdą sytuacją, która się wydarzyła . Czasami mam myśli samobójcze przez to mimo że nic się takiego wielkiego nie stało . Strasznie przeżywam jeśli poczuję wstyd, często są związane z myślami samobójczymi . Nienawidzę być w centrum uwagi . Potrafiłbym nic nie mówić przez cały czas . Nigdy nie mogłem liczyć na rodzinę i bliskich, a w gimnazjum miałem klasę która niszczyła mnie psychicznie . Obecnie mam 20 lat .

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od tego, że ucieszyło mnie, że poszukuje Pan dla siebie pomocy online.

Opisane przez Pana symptomy wskazują na mocno obniżony nastrój, przemawiający za stanem depresyjnym.

Tak nie musi być!
Proszę nie pozostawać już! samemu w tej sytuacji oraz z tą sytuacją.
Proszę pozwolić sobie pomóc, proszę skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem rzetelnej diagnostyki symptomatycznej.

Zaprezentowane przez Pana symptomy wskazują na to, że obecnie odbiera Pan rzeczywistość nie taką, jaką ona jest, tylko postrzega Pan Świat i Ludzi w ciemnych barwach.
Nie ma nic gorszego dla umysłu i zdrowia psychicznego, jak brak rozmowy o swoich myślach, uczuciach, obawach/lękach z Innymi.
Mówienie o swoich uczuciach likwiduje stres, dlatego tak ważnym jest by mieć chociaż jedną bliską, zaprzyjaźnioną i życzliwą Osobę, godną zaufania, by można było powierzyć swoje najskrytsze myśli.
Jestem przekonana, że w Pana otoczeniu jest taka Osoba.

Zasygnalizowane przez Pana objawy same nie miną, dlatego niezbędna jest dla Pana osobista konsultacja specjalistyczna (psychologiczna/psychoterapeutyczna/być może i psychiatryczna) celem komplementarnego leczenia.

Z przesłaniem dla Pana zwyczajnej pomyślności oraz wspierających Ludzi wokół,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605