Czy możliwa jest grzybica penisa bez objawów?

Witam, 1,5 tyg. temu dostałam grzybicy pochwy. Nie znałam jej przyczyny. Dostałam leki itd. Po kilku dniach po stosunku oralnym wyskoczył mi zielonkawy bąbel na dolnej wardze i w kąciku ust wyglądający jak opryszczka. Czy możliwe jest, że mój facet ma grzybicę bez jakichkolwiek objawów? Dermatolog w razie czego przepisała mu C*** w kremie, ale nie pomogło jak widać. Co robić? Co się dzieje? Pomocy!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Istnieje możliwość, że u Pani partnera występuje bezobjawowa grzybica. Natomiast problem może również wystepować z Pani strony i być spowodowany spadkiem odporności - może w ostatnim czasie przechodziała Pani jakieś infekcje, stosowała antybiotyki, miała większe narażenie na stres? Wskazywałoby na to ujawnienie się dwóch chorób, które w takich sytuacjach występują - czyli grzybicy i zmian wywołanych przez wirus opryszczki.

To, co mogę doradzić, to jeżeli ponownie wystąpią objawy grzybicy, zastosowanie równoczesne leczenia zarówno Pani, jaki i partnera preparatami doustnymi. Pani powinna również stosować pałeczki kwasu mlekowego dostępne w wielu postaciach w aptekach bez recepty (w celu wyrównania równowagi flory bakteryjnej w pochwie).

Pozdrawiam