Czy możliwa jest grzybica przewodu pokarmowego?

Zazywalam antybiotyk na zatoki. Wcześniej miałam bakterie helicobacter pylorii i nadzerke przełyku pół roku temu jak narazie jest czysto. Ale od dwóch tygodni mam gule w gardle i okropna zgage plus biały czy taki żółty nalot na języku i w części gardła czy to możliwe żebym zlapala grzybica układy pokarmowego?

Lek. Wojciech Zygmunt

Grzybica jamy ustnej, może się zdarzyć po długim okresie przyjmowania antybiotyków. Grzybica przełyku i przewodu pokarmowego na pewno jest mniej prawdopodobna. Polecam udać się z tym problemem do lekarza rodzinnego, by dokonał diagnozy i ewentualnie przepisał leki przeciwgrzybicze. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.