Czy możliwa jest hemochromatoza?

Witam, niepokoi mnie poziom żelaza w moim organizmie od początku roku. 1) wynik z 22.02: Żelazo - 162,0 ug/dl (norma 37,0 - 145,0) 2) po konsultacji z lekarzem internistą zostałam skierowana na dalszą, rozszerzoną diagnostykę żelaza wyniki z 5.03: Żelazo - 271,0 ug/dl (norma 37-145) TIBC - 394 ug/dl (norma 260-390) UIBC - 118 ug/dl (norma 112-346) % Saturacji - 72% (norma 20-45) 3) 9 marca skonsultowałam się z hematologiem i kazał powtórzyć badania. Badania wykonałam w innej placówce. Wyniki z 15.03: Żelazo 17.3 umol/L (norma 6,6-26) UIBC - 68,1 umol/L (norma 20-62) % wysycenia transferyny - 20 (norma 13-45) TIBC - 85,4 umol/L (norma 44-71) Lekarz stwierdził, że wyniki nie są najgorsze i zalecił kontrolę po 3 miesiącach. 4) Ostatnio powtórzyłam. Wyniki z 13.07: Żelazo - 130 ug/dl (norma 37-145) TIBC- 488 ug/dl (norma 260-390) UIBC - 358 ug/dl (norma 112-346) % saturacji - 27% (norma 20-45) Bardzo proszę o interpretację wyników. Czy to może być hemochromatoza? Skąd się bierze tak wysoki poziom żelaza w organizmie? Proszę o informację do jakiego lekarza się udać w celu dalszej diagnostyki i jakie badania wykonać żeby lekarz potrafił postawić diagnozę? Dziękuję za odpowiedź!

Kryteria rozpoznania hemochromatyzy to 1) wysycenie transferyny>45% i zwiększone stężenie ferryrtyny 2) homozygotyczna mutacja genu HFE. Klinicznie hemochromatoza objawia się zmęczeniem, cechami przewlekłego zapalenie lub marskości wątroby, uszkodzeniem trzustki, uszkodzeniem serca, zaburzeniami hormonalnymi.
Podane wyniki badań nie świadczą jednoznacznie o wspomnianej chorobie, proponuję pozostawać pod kontrolą lekarską, poszerzyć diagnostykę o morfologię krwi, oznaczenie enzymów wątrobowych,ograniczać spożywanie pokarmów bogatych w żelazo. Pozdrawiam.