Czy możliwa jest insuliooporność u 45-latki?

Witam właśnie odebrałam wyniki. Mam 45 lat, jestem kobietą wzrost 152cm waga 68kg i myślę, że mam insulinooporność a może i nawet mam cukrzycę. Czy to prawda? Proszę o interpretację wyników badań krzywej insulinowej i cukrowej, 3pkt, 75g. Glukoza: Glukoza na czczo 89 mg/dl Glukoza po 1 godz. 78 mg/dl Glukoza po 2 godz. 113 mg/dl Insulina: Insulina na czczo 12,15 µIU/ml Insulina 1h po obciążeniu 56,48 Insulina 2h po obciążeniu 95,64. Dodam, że oboje moi rodzice mają cukrzycę typ 2 oraz mam podejrzenie autoimmunologicznej choroby tarczycy. (Hashimoto) Leczę się u endykrynologa. Dziękuję z góry za udzieloną odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Wyniki badania mogą wskazywać na insulinooporność, powinny być ocenione przez Pani endokrynologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!