Czy możliwa jest jakaś infekcja typu grypa?

Witam ! Na początku roku wypiłem trochę większą ilość alkoholu, ogólnie często mi się to zdarza (student, 21 lat). Na drugi dzień dostałem intensywnych drżeń mięśni. Przeszło, jednak od jakiegoś czasu zaobserwowałem u siebie dość wysokie ciśnienie (~140/95). Dodatkowo wczoraj pojawiła się gorączka ok 38° . Moje pytanie brzmi czy możliwa jest jakaś infekcja typu grypa? Dodam że trochę chorowałem w grudniu (ze względu na studia i pracę leczyłem się jedynie objawowo). Co to może być ? Dodam że nie mam żadnych objawów oprócz bólu głowy, dreszczy kiedykolwiek wyjdę na zewnątrz (niska temperatura) oraz drżeń (to może być od alkoholu).

Lek. Paweł Szadkowski

Podane przez Pana objawy mogą wskazywać na grypę. Oczywiście drżenia rąk mogą wypiąpić po długotrwałym nadużywaniu alkoholu, ale to raczej rzadkość u osoby w Pana wieku.
Jeśli stan się nie poprawia, warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu.