Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwa jest likwidacja przerwy w 3 miesiące?

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy aparatu ortodontycznego i likwidacji diastemy. Niedawno miałam podcięte wędzidełko i mam mieć założony zamek Avex na 3 miesiące, aby złączyć jedynki (przerwa między nimi wynosi 3,5mm). Jednak w międzyczasie musiałam iść do innego dentysty, który powiedział mi że aby "moją" diastemę zamknąć potrzeba co najmniej 1,5 roku. Jestem teraz w kropce. Kto ma rację, czy możliwe jest likwidacja przerwy w 3 miesiące? I jeszcze jedno pytanie - czy można wykonać bonding na tak dużej diastemie? Czy będzie to estetyczne?
KOBIETA, 31 LAT 5 miesięcy temu

Zmiana rysów twarzy za pomocą aparatu [Specjalista radzi]

W nocy zaciskasz zęby do tego stopnia, że rano budzisz się z bólem żuchwy? Cierpisz na bóle głowy, karku, szumy w uszach? Masz zbyt wąskie usta lub twoja twarz wygląda na wiecznie zdziwioną? Te problemu mogą wynikać z nieprawidłowej budowy szczęki lub złego wypełniania zębów po leczeniu. Warto wybrać się wtedy do stomatologa, który może zaproponować założenie aparatu ortodontycznego.

Wymagana jest dokładna diagnoza Pani wady biorąca pod uwagę wszystkie uwarunkowania - rodzaj wady kostnej, czynnościowej, rozmiar Pani zębów i łuków zębowych, kształt koron zębów, wygląd uśmiechu itd. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy