Czy możliwa jest nadczynność bądź niedoczynność tarczycy pomimo prawidłowego wyniku TSH?

Witam, chciałabym spytać o interpretację wyników krwi. Wszystkie prarametry są w normie (m. in. leukocyty 5,58; erytrocyty 4,28; hemoglobina 12,3; płytki krwi 186), jednak trzy wyniki są powyżej normy – PDW 17,3; MPV 12,7; P-LCR 47,3. Ponadto CRP również jest podwyższone (16,49). Dodam, że badania były wykonywane dokładnie miesiąc po usunięciu wyrostka robaczkowego. Czy po takim czasie fakt ten mógł wpłynąć na wyniki badań i czy stanowi to powód do niepokoju? Mam jeszcze pytanie odnośnie tarczycy. Czy możliwa jest nadczynność bądź niedoczynność tarczycy pomimo prawidłowego wyniku TSH (2,030)? Mam ostatnio problemy z koncentracją, czasem ze snem, obniżony nastrój, bardzo kruche i łamliwe paznokcie, ciągle jest mi zimno, nie narzekam na brak apetytu, natomiast jestem bardzo szczupła (zawsze byłam). Wynik TSH jest jednak w normie. Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam!

Dzień dobry,

rozmaz krwi może być zaburzony z różnych przyczyn - powinna Pani wkrótce wykonać badanie ponownie.

Tak wynik TSh może być w normie, ale może Pani odczuwać zaburzenia spowodowane nieprawidłową pracą tarczycy - należy oznaczyć pozostałe hormony tarczycy, aby móc ją dokładnie zdiagnozować.

Pozdrawiam