Czy możliwa jest nadczynność tarczycy u 25-latki?

Mój partner ma 25 lat, waży 62 kg przy 179 cm wzrostu. Lekarz rodzinny po wykonaniu badań stwierdził nadczynność tarczycy, przepisał euthyrox. Czekamy na wizytę u endokrynologa. Martwię się jednak bo przy przyjmowaniu leków objawy takie jak uczucia gorąca, osłabienie, brak apetytu, zdenerwowanie i senność mijają.. Co może być przyczyną? Źle dobrane leki? Zła diagnoza?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli mają Państwo wątpliwości co do skuteczności leczenia lub ewentualnych działań niepożądanych stosowanych leków, sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego. Nadczynność tarczycy leczy się lekami przeciwtarczycowymi, niedoczynność preparatami tyroksyny np. Euthyroxem. Ustąpienie objawów może wymagać również pewnego czasu.