Czy możliwa jest nerwica lękowa u 21-latki?

Czy to nerwica lękowa czy Alergia? Wczoraj koło południa, czułam jak mi się robi ciężko w klatce piersiowej, jakby ktoś mi na niej siedział. Miałam uczucie jakbym nie mogła wziąć powietrxa,, a to powietrze jakby mi całe nie wlatywalo do płuc. Prawie przez pół dnia, było mi ciężko na klatce, dopiero pod wieczór to ustąpiło. Teraz po przebudzeniu, gy wstałam znów miałam ciężko na klatce oraz miałam duszności, gdy się położyłam było okej, tylko odczuwałam ból w klatce. Dodam jeszcze, że wpadłam w panikę gdy czułam, że nie mogę oddychać do tego to się bardziej nasiliło. Jestem uczulona na wszystko co pyli. Czy to może być nerwica lękowa, na którą choruję i po prostu sobie to wmawiam czy to alergia. A może jakaś inna choroba?

Szanowna Pani,
wskazana jest konsultacja internistyczna, alergologiczna i szczegółowa diagnostyka oraz należy zbadać podłoże psychogenne i leczyć zgodnie z diagnozą.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Nie napisała Pani o formie ew. leczenia, z powodu zdiagnozowanej? nerwicy lękowej...

Zaprezentowane przez Panią symptomy, postrzegam jako współzależne, co widziałabym jako zaproszenie do podjęcia
(do rozważenia) terapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, po wcześniejszej diagnostyce symptomatycznej.

Serdeczności i pomyślności Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605