Czy możliwa jest nerwica natręctw przy schizofrenii?

Witam. W rozpoznaniu mojej choroby mam napisany symbol F20.0 czyli shizofrenia paranoidalna. Jakie są objawy takiej shizofrenii? Jedyne objawy, które mam to totalne osłabienie ciała, jestem stale zmęczony nawet jak odpoczywam i często nie mam na nic chęci, mam brak motywacji, czy takie osłabienie ciała może być objawem shizofrenii jako objawy negatywne bo tylko to mi pasuje do moich objawów natomiast nigdy nie miałem żadnych urojeń czy innych objawów psychotycznych lub pozytywnych. Czy mając totalne osłabienie, zmęczenie i brak motywacji można mówić o shizofrenii i jeśli tak to jakiej czy jednak diagnoza jest błędna, dodam że leczę się również na nerwicę natrectw?

Lek. Paweł Szadkowski

Takie objawy, którw Pan opisał, pasują do objawów negatywnych schizoifrenii. Oczywiście same w sobie nie stanowią rozpoznania, lekarz, który postawił diagnozę na pewno Pana zbadał i znalazł wiele cech i objawów świadczącyh o tej chorobie. Nie w każdej postaci schizofrenii występują objawy pozytywne. Najlepiej, gdyby porozmawiał Pan z psychiatrą o swoim rozpoznniu.