Czy możliwa jest nerwica u 27-latki?

Witam, zmagam się od dłuższego czasu z dusznościami, robiłam badania i wyszły dobrze, podejrzenie jest takie że może być to objaw nerwicy , w ostatnim czasie żyje w stresie. Czy taki stan może występować pojawiać się niespodziewanie nawet gdy czuje się dobrze , mam dobry nastrój zapominam o problemach, siedząc ze znajomymi i rozmawiając na miłe tematy. Miałam tak dziś , rano wszystko dobrze a popołudniu mimo spokojnego dnia nagle pojawiły się duszności i osłabienie czy to może być objaw nerwicy ?

Witam Panią,
Przy zaburzeniach nerwicowych poczucie osłabienia czy zaburzenia
czynności soma¬tycznych, np. duszności, mogą mieć miejsce
bez bezpośredniego wystą¬pienia określonej sytuacji stresogennej.
Jeżeli wszystkie badania są w porządku, to znaczy, że Pani problem
jest natury psychologicznej.
Przyczyną Pani dolegliwości mogą być przeżywane emocje,
stres, zaburzenia nerwicowe...
Opisane przez Panią objawy mogą sugerować zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani złego samopoczucia
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną
i wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem,
uwzględniając również jego konsekwencje.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl