Czy możliwa jest nietolerancja białka krowiego?

Witam miałam wykonywane badania jakiś czas temu na alergie pokarmowe było wymienione m.in białko mleka krowiego( gdyż mnie to interesowało), i wynik wyszedł prawidłowy, jednakże po wypiciu mlecznych produktów odczuwam silne skurcze , i przelewanie jelit, w związku z tym mam pytanie jakie badanie mogę jeszcze wykonać by to potwierdzić , czy są testy na nietolerancje białka krowiego? czy jakaś nietolerancja laktozy? a jeśli miałabym wykonać badanie na ile dni mam odstawić allegrę proszę o poradę

Może Pani wykonać test na nietolerancję laktozy (cukru mlecznego), jest to pomiar stężenia wodoru w powietrzu wydychanym (wodorowy test oddechowy). Test wykonuje się w laboratorium i nie należy odstawiać produktów mlecznych przed badaniem.
Jeśli to nie laktoza jest problemem, a białka mleka to można również wykonać testy na tzw. nadwrażliwości pokarmowe. Niestety nie ma takiego testu na pojedynczy alergen. Testy Elisa z krwi wykonuje się w pakiecie minimum 40 alergenów, natomiast testy MRT to pakiet około 180 alergenów. Testy wykonuje się w laboratoriach. W przypadku tych testów również nie należy odstawiać produktów mlecznych. Pozdrawiam serdecznie.