Czy możliwa jest przepuklina po wypadku ?

Witam . 6 miesięcy temu miałam wypadek komunikacyjny z czego wynikło skręcenie kręgosłupa szyjnego .oczywiście kołnierz zwolnienie itd. Miałam robiony rezonans magnetyczny w którym wyszlo wygięcie fizjologiczne odcinka szyjnego. Potem były rehabilitację po których czułam się lepiej . Zaczęłam siedzącą pracę i od miesiąca nie umiem poradzić sobie z bólem szyi barków. Proszę mi powiedzieć czy możliwa jest jakaś przepuchlina po czasie? Jak to interpretować

Witam!
Oczywiście, że może dojść do powstania przepukliny jądra miażdżystego kręgosłupa po wypadku (z urazem tegoż kręgosłupa). Jednak tylko "dywagacje" niczego nie wniosą, konieczne są badania: RM tego odcinka kręgosłupa, EMG z przewodnictwem w nerwach powiązanych z konkretnym segmentem rdzenia kręgowego. Sprawa neurochirurga i neurologa.
Powodzenia
W. Łuczkowski.