Czy możliwa jest przepuklina u 21-latka?

Dzień dobry. 5 dni temu dźwigałem duże ciężary w martwym ciągu. Podchodziłem pod swój życiowy rekord. Od kilku dni czuję dyskomfort w dolnej części brzucha. Czytałem, że może to być przepuklina. Nie mam jednak bólu przy dźwiganiu ciężarów, ani załatwianiu. Treningi w ostatnich dniach wykonywałem normalnie. Po jakim czasie można stwierdzić, że to przepuklina ? Czy jeśli nie mam w ogóle dyskomfortu w czasie podnoszenia ciężarów to nadal może być przepuklina ? Czy zadziałał tylko efekt placebo ? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli po incydencie nadal pan podnosił ciężary bez dolegliwości to raczej nie jest to przepuklina. Jeśli dolegliwości się nasilą może pan udać się do chirurga.