Czy możliwa jest regeneracja kolana?

Witam jestem po rekonstrukcji więzadła krzyzowego przedniego już 4 miesiące. Mam uszkodzoną chrząstka chondromolacja III stopnia i dalej postępuje. Lekarz nie daje mi szans na powrót do pełnej sprawności. Czy da się zregenerować w przynajmniej 80% kolano ? Czy da się to zrobić bezpłatnie czy za takie operacje/zabiegi się płaci? Nie mam już sił na szukanie lekarzy.

witam, rozumiem niestabilność kolana z powodu zerwanego ACL przyczyniła się do powstania zmian zwyrodnieniowych?? Mniejmy nadzieję że po operacji stabilność będzie dużo lepsza. Po pierwsze musi Pani odbudować mięsień czworogłowy uda a także dobrać odpowiednie wkładki do obuwia. W przypadku bocznego przyparcia rzepki należy także rozciągnąć pasmo biodrowo-piszczelowe, troczek boczny rzepki oraz wzmocnić głowę przyśrodkową mięśnia czworogłowego uda. Z zabiegów regeneracyjnych które spowalniają lub zatrzymują proces zwyrodnieniowy stosuje się iniekcje z kwasu hialuronowego, osocze bogato płytkowe PRP oraz komórki macierzyste. Komórki macierzyste kosztują bardzo dużo dlatego proponuję na pierwszy rzut osocze bogato płytkowe połączone z kwasem hialuronowym, lub obydwa preparaty podane oddzielnie
pozdrawiam:)