Czy możliwa jest sepsa u 21-latki?

Witam, dziś w nocy miałam bardzo wysoką gorączkę, prawie 40st. bolą mnie wszystkie mięśnie oraz gardło. Byłam rano u lekarza dostałam antybiotyk zinnat, gdyż pani doktor stwierdziła że to wirusowe. Temperatura utrzymuje się przez cały dzień 37-39st., jednak po zażyciu leków spada. Gdy zmierzyłam sobie ciśnienie wynosiło ono 97/72 puls 130. Bardzo obawiam się sepsy, choć nie jest po żadnym zabiegu i bardzo rzadko choruje. Czy to rzeczywiście grypa, czy podczas grypy jest tak wysoki puls? czy powinnam się z tym gdzieś zgłosić czy brać antybiotyk który dostałam? Czy to może być sepsa?

Lek. Paweł Szadkowski

Najpewniej jest to zwykła infekcja, bakteryjna, bądź wirusowa - antybiotyk powinien po 2-3 dniach przynieść poprawę. Gdyby jednak objawy nie ustępowały, proszę udać się do lekarza. Sepsa w Pani przypadku jest bardzo mało prawdopodobna.