Czy możliwa jest szkarlatyna po anginie?

Witam serdecznie. Lekarz tydzień temu stwierdził u mnie angine. Przepisał mi antybiotyk, który odstawiłem po kilku dniach. I najpewniej to był błąd, bo mam teraz objawy szkarlatyny. Sądzę to po tym, ponieważ dostałem wysypki. Co w takim przypadku? Czy po kilku dniach przerwy mogę wrócić do antybiotyku czy muszę znowu iść do lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak konieczna ponowna wizyta u lekarza po ponownym badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie