Czy możliwa jest transformacja guza tarczycy?

Dzień dobry. Od kilku lat mam guza tarczycy. W dwóch poprzednich biopsjach guz określany był jako koloidowy. Wczoraj odebrałam wynik kolejnej biopsji i tym razem guza określono jako pęcherzykowy o nieokreślonym charakterze. Czy to możliwe że guz koloidowy zmienił się w pęcherzykowy? Czy oznacza to że zmiana stała się złośliwa? Wiem że nie każdy guz pęcherzykowy to nowotwór złośliwy, zastanawia mnie jednak ta zmiana z guza koloidowego na pęcherzykowy. Z gory dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dokładne przeanalizowanie wyników badań biopsji oraz usg, proszę koniecznie zgłosić się do lekarza endokrynologa