Czy możliwa jest utrata wzroku po operacji zaćmy?

Witam, mąż będzie miał operację na zaćmę bardzo się boimy bo zaćmę ma wrodzoną a ma lat 32. Niedawno dopiero się dowiedział że to zaćma bo wcześniej lekarze mówili że to wada wrodzona i nic nie da sie zrobić. A teraz lekarz inny stwierdził że to zaćma. Cz mozliwe jest stracenie wzroku po takiej operacji?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, każda operacja wiąże sie z ryzykiem operacyjnym, jednak jeżeli jest to zaćma to zabieg jest rutynowa procedura w okulistyce i odsetek powikłań jest niski. Zalecam konsultacje z okulista. Pozdrawiam