Czy możliwa jest wizyta nastolatki bez opiekunów prawnych u psychologa?

Czy trzeba isc do psychologa z opiekunem prawnym , czy może to być inny dorosły ? Moja przyjaciolka ma bulimie , mimo ze rodzice wiedza , to niestety z ich strony nie mioze liczyć na zadną pomoc. Wiem ze moja mama nie przejdzie obok tego obojetnie , ale czy jest możliwość żeby to ona z nią poszła do psychologa , czy już 17-latka sama moze sie wybrać ?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Z reguły przy pierwszej wizycie u psychologa wymagana jest obecność opiekuna prawnego osoby niepełnoletniej. Radziłabym, aby Twoja przyjaciółka porozmawiała z psychologiem szkolnym (do niego może iść sama) - może on zaproponuje jakieś rozwiązanie.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od stwierdzenia, że jest Pani prawdziwą przyjaciółką, która stara się zrobić wiele, żeby pomóc swojej przyjaciółce.
To bardzo szlachetne i coraz rzadziej spotykane...

Jeżeli Pani przyjaciółka jak i psycholog wyrażą zgodę na towarzyszenie Pani mamy Pani przyjaciółce w konsultacji psychologicznej, to możliwa jest taka wizyta.

Warto byłoby też poinformować o takim pomyśle rodziców Pani przyjaciółki.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej