Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwa jest zakrzepica na skutek stosowania antykoncepcji?

Witam, mam 18 lat. Na początku maja zrobiłam badanie krwi, wyszło, że mam podwyższony poziom d-dimerów (617/500). Na podstawie wyników lekarz ginekolog pierwszy raz przypisał mi tabletki antykoncepcyjne Orlifique, póki co jestem na początku pierwszego opakowania. Martwi mnie ciągnący ból pod kolanem, którego nigdy wcześniej nie odczuwałam. Prowadzę umiarkowanie aktywny tryb życia, martwią mnie jedynie te d-dimery. Czy jest możliwość jakiegoś początkowego etapu zakrzepicy? Pozdrawiam
KOBIETA, 18 LAT około miesiąca temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Nie można wykluczyć zakrzepicy. Konieczna jest wizyta u lekarza, ponieważ bardzo ważny jest Pani wywiad, badanie palpacyjnie i ew. dodatkowe wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy