Czy możliwa jest zakrzepica po zabiegu chirurgicznym?

Witam miałem zabieg chirurgiczny wyciągnięcia żylaków laserowo i po pół roku po zabiegu na łydce mam czerwoną plamę i lydka jest cała gorąca ale nie mam żadnych bólów czy to może być zakrzepnica??

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno bez badania określić, czy jest to zakrzepica żylna czy coś innego. Do jej wykluczenia przydatne będzie wykonanie badania D-dimerów, USG-doppler naczyń kończyn dolnych oraz wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.