Czy możliwa jest zmiana orientacji seksualnej w dorosłości?

Witam czy jest możliwość zmiany orientacji sexualnej po trudnym traumatycznym przejściu z hetero na bi? Doświadczyłem widoku dwóch dziewczyn lesbijek na jednej mi zależało w tamtym czasie bardzo i dostałem szoku od tamtej chwili zaczołem umawiać się na sex bez zobowiązań.Zerwałem z tym ale drogo mnie to kosztowało ,kolejny raz ból i cierpienie .Czy sexuolog mnie wyleczy czy lepiej psycholog ?Mam też takie wrażenie jakbym był nieświadomy co robiłem w tamtym okresie ,doszło do zmian psychicznych czy moja orientacja sie zmieniła? co robić jak to wyleczyć ?Spotkałem się też z dziewczyną która była moją 1 miłościa i ją dalej kocham co sie ze mną może dziać?Prosze o odpowiedź.

Dzień Dobry.

Po pierwsze traumatyczne dla Pana fakty, które
Pan przytacza nie są chorobą, więc nie mówimy
o leczeniu.

Po drugie odpowiadając na główne pytanie, to nie można
zmienić orientacji seksualnej.

Po trzecie seksuologiem może być zarówno lekarz
(np. urolog, ginekolog, neurolog, psychiatra) jak również psychologa/psychoterapeuta.
Inne są po prostu metody badania oraz oddziaływania
(leczenie).

W związku z tym, co Pan pisze wysuwam wniosek, że jednym
z najlepszych rozwiązań jest terapia z seksuologiem.
Proszę rozważyć taką konsultację.
Istnieje możliwość konsultacji w gabinecie lub/i drogą
online.

Zapraszam do ontaktu.

Życząc powodzenia i odwagi,
D. Pysz-Waberski
https://www.facebook.com/nadzycie/
wsparcie.psychomeds@gmail.com

Dobry Wieczór Panu,

Z Pana relacji wnioskuję, że kwestionuje Pan swoją orientację heteroseksualną na skutek trudnych, przeszłych doświadczeń?

W tamtym momencie wyparł Pan swoje doznania z doświadczania i wrzucił w "niepamięć" (bo było niezgodne z Panem?).

Napisał Pan również, że powróciły do Pana uczucia względem pierwszej Pana miłości..., i to znaczyłoby że orientacja seksualna nie uległa zmianie.
Pojawiły się wątpliwości, wnoszące niepokój.

Zalecałabym Panu konsultację seksuologiczną/psychologiczną, celem potwierdzenia jasności Pana orientacji.

Z mojej strony zachęcam Pana do przyjaznego traktowania samego siebie...

Życzę Panu tego, czego Pan najbardziej teraz potrzebuje,
irena.mielnik.madej@gmail.com