Czy możliwe, abym była w ciąży, mimo okresu?

Witam. Ostatnio dziwnie się czuję i obawiam się, czy nie jest to związane z ciążą. Przeglądałam wiele stron internetowych, ale na żadnej nie znalazłam wystarczającego wytłumaczenia. Wiem, że podstawowym czynnikiem sygnalizującym ciążę jest brak miesiączki, ale czy zawsze jest tak? Chodzi mi o to, że 25 dnia cyklu (27 grudnia) uprawiałam seks bez zabezpieczenia, do wytrysku jednak nie doszło... Następnie w dniu planowanej miesiączki dostałam okres (2 stycznia)... Teraz jednak mam częste mdłości i wymioty (minęły trzy tygodnie), czasem występuje też biegunka, ogólnie bardzo źle się czuję, osłabiona jestem i mam częste zmiany nastroju... Wiem, że wystąpiła miesiączka, trwala 5 dni (jak zawsze), ale była trochę mniej obfita niż zwykle... Spotkałam się z wieloma opiniami, że pomimo miesiączki można być w ciąży i że krwawienia mogą występować do 3 miesiąca, i stąd moje wątpliwości... Czy to prawda? Testu ciążowego nie robiłam i u lekarza też nie byłam... boję się... Proszę o szybką odpowiedź...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Czasami, ale bardzo rzadko, zdarza się tak, że  podczas implantacji zarodka, która jest początkiem ciąży, wystąpi niewielkie krwawienie z dróg rodnych, które może być postrzegane jako miesiączka. Jeśli wystąpiła u Pani miesiączka, to prawdopodobieństwo ciąży jest naprawdę małe. Proszę zrobić test ciążowy - wykonany po tak długim czasie od stosunku ma bardzo wysoką skuteczność. Bóle brzucha, biegunki, nudności mogą być spowodowane stresem. Nudności i bóle brzucha mogą być objawem choroby wrzodowej.

Pozdrawiam!