Czy możliwe było uszkodzenie ciemiączka?

Witam. Cztery dni temu niefortunnie nacisnelam ciemiaczko 4 miesięcznego synka. Stało się to gdy chciałam kciukiem podnieść mu czolko aby pomóc mu złapać pierś przed karmieniem ponieważ zawsze się kuli się do srodka kiedy chce przystąpić Go do piersi w pozycji leżącej. Czułam jak,wciskam, wgniatam (okropnie przerażajace uczucie) dziecko w chwili incydentu nie zapłakalo ale później sama nie wiem czy się doszukuje sama objawów jakby zaczął robić sobie w ciągu dnia więcej drzemek,czasami zaczyna płakać bez konkretnego powodu, sprawdzałam delikatnie ciemiaczko wydaje się twardszs troszeczkę niż wcześniej ale nie jest wypukłe.. Nie wiem co robić i czy takim wciśnięciem mogłam uszkodzić mózg.. Dzwoniłam do pediatry uważa, że nie powinnam mu tym zrobić krzywdy ale jakoś ciągle się martwię i nwm czy nie wybrać się na usg.. proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :(

Lek. Paweł Szadkowski

Pediatra ma rację, lekkie uciśnięcie ciemiączka nie powinno w żaden sposób zaszkodzić dziecku.