Czy możliwe jest, aby ADHD przeszło w ChAD?

Dzień dobry. Czy możliwe jest aby adhd przeszło w ChAD? W dzieciństwie byłem nadpobudliwy i stwarzałem problemy w szkole teraz zdarzają się momenty euforii, pobudzenia czasem nawet z objawami psychotycznymi. Teraz jestem w lekkiej depresji bądź stanie mieszanym. Miewam też objawy schizofrenii np. głosy i autyzm oraz derealizację z depersonalizacją. Kontakt z rzeczywistością tracę gdy nie biorę leków i wpadam w manię. Czy możliwe, że w dzieciństwie zaczął się ChAD i mylnie go określono jako adhd?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,
Obecnie uważa się, że u 30% pacjentów z ChAD choroba mogła rozpocząć się w dzieciństwie. Diagnoza różnicowa miedzy ADHD a ChAD u dzieci jest trudna i istnieje możliwość, że ChAD był mylnie zdiagnozowany jako ADHA.
Obecnie najważniejsze jest aktualne leczenie. Ważne by był Pan pod stałą opieką lekarza, który będzie monitorował Pana stan. Zwłaszcza, że w stanie euforii, pobudzenia często odstawia się leki, które są przecież kluczowe dla leczenia.
Pozdrawiam Pana,
Jadwiga Wojnicka