Czy możliwe jest, by w ogrzewanej łazience plemniki utrzymały się przy życiu?

Witam!
Mam ogromny problem i byłabym wdzięczna, gdyby udzielono mi szybkiej i wyczerpującej odpowiedzi.
Mam szesnaście lat i nigdy nie współżyłam z chłopakiem. Jednak moja miesiączka opóźnia się już ponad tydzień. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że mój cykl jest zawsze regularny „co do godziny”.
Przedstawiłam sobie w głowie już masę scenariuszy. Jeden z nich strasznie mnie zaniepokoił. Gdy brałam prysznic w domu mojego chłopaka, musiałam skorzystać z jego ręcznika. On wcześniej go nie używał, tzn. nie tego samego dnia. Strasznie boję się, że na ręczniku mogły zachować się plemniki;/
Czy możliwe jest, by w ogrzewanej łazience, na materiale utrzymały się one przy życiu?
Proszę o szybką odpowiedź!
Z góry dziękuję!

ponad rok temu

Witam serdecznie,
W opisanej przez Ciebie sytuacji nie ma szans na ciążę. Plemniki nie przeżyją tyle czasu w złych dla siebie warunkach. „Ten scenariusz” nie jest zatem prawdopodobny. Ciąża byłaby prawdopodobna, gdybyś miała kontakt ze spermą, albo przynajmniej z preejakulatem.
Pamiętaj, że cykl może wydłużać się w wielu sytuacjach. Do głównych czynników zalicza się stres, restrykcyjną dietę, zmianę klimatu, przebyte infekcje i wiele innych.
Pozdrawiam