Czy możliwe jest bycie w podwójnej ciąży?

Mam 27 lat i 4-letnie dziecko. Tamtą ciążę przebyłam bez powikłań, zakończyła się jednak cesarskim cięciem, ponieważ zanikało tętno dziecka. Od półtora roku staraliśmy się z mężem o kolejne dziecko i nic nie wychodziło, aż tu nagle taka niespodzianka.
Test wykazał, że jestem w ciąży i tak zaczęły się nasze problemy. Dziesięć dni po spodziewanej miesiączce pojawiły się ostre bóle brzucha i krwawienie. Najpierw było brązowawe plamienie, a dopiero później krwawoczerwone. Trafiłam na oddział, gdzie stwierdzono po badaniu USG, że już poroniłam i zostały tylko niewielkie fragmenty tkanki.
Po kolejnych badaniach, bo zrobiono jednego dnia beta HCG i wynosiło 1300, a następnego dnia rano było ono jeszcze wyższe 1380. Poddano mnie zabiegowi i usunięto ciążę z jajowodu. Dlatego tak dziwne jest moje pytanie, czy to po prostu jest możliwe?
Jestem załamana i proszę o jakieś racjonalne wyjaśnienie tego zjawiska.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jest możliwa sytuacja ciąży bliźniaczej, gdzie jeden zarodek zagnieżdża się w jajowodzie. Stan takie stwierdzany jest  w ok. 1 na 30 000 ciąż. Jest jednak prawdopodobne, że krwawienie z jajowodu zostało wzięte za poronienie z macicy, a zarodka w macicy w ogóle nie było.

Trudno jednak spekulować na ten temat, na pewno lekarze wykonujący zabieg powiedzieliby Pani więcej.

Pozdrawiam serdecznie!