Czy możliwe jest HIV u 22-latka?

Ostatnio czytałem trochę o HIV. Sześć lat temu uprawiałem seks z kobietą. Obawiam się, że to może mi dolegać. Ogólnie strasznie rzadko uczęszczam do lekarza, średnio raz na 2 lata bo rzadko choruje. Wiadomo czasami dopadnie mnie przeziębienie lub biegunka itd. Od kilku dobrych miesięcy dziwne rzeczy dzieją się z moim organizmem. Mam ciągle kaszel i katar przez około 10 miesięcy bez przerwy. Przez te 10 miesięcy dwa razy bolała mnie głowa i serce. Około raz w tygodniu tak mam, że trace świadomość co się dzieje w okół mnie i myśle o niczym tylko stoje wpatrzony w jeden punkty po 5 minutach odzyskuje świadomość. Przez te ostatnie miesiące czuję się inny i coś mi podpowiada, że jest nie tak jak być powinno. Co może mi dolegać?

Witam,

Jeśli podejrzewa Pan, że może być zarażony wirusem HIV, to najlepszym wyjściem jest zrobienie testu na HIV, na podstawie próbki krwi.
Wykazuje Pan sądząc po objawach pewne osłabienie organizmu, przyczyn tego może być wiele. Bez wizyty u lekarza i badań jednak nie należy spekulować. Pana złe samopoczucie + obawa o własny stan zdrowia może dawać objawy psychosomatyczne dodatkowo - czyli jeszcze bardziej Pana osłabiać, przez "nakręcanie się". Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, a wszystko się wyjaśni.

Pozdrawiam, Małgorzata Mazurek