Czy możliwe jest IBS u młodej kobiety?

Witam. Zrobiłam ostatnio badanie kału. Kalprotektyna wyszła 420 i obecność pasożytów jaja glisty ludzkiej. Czy jedno z drugim jest powiązane? W listopadzie stwierdzono po gastroskopi zapalenie błony śluzowej żołądka w stopniu na jeden plus bez hp. Przyjmuje cały czas ipp bo mam też bóle nadbrzusza. Ostatnio boli mnie też kręgosłup i żebra, mam zwapnienia na odcinku piersiowym. Martwię się bo mam małe dziecko a ciągle mnie coś boli i jestem już tym zmęczona. Dodam że CRP 0,1 OB 2. Lekarz twierdził że cierpię na IBS. A teraz po badaniach nie jestem pewna.

Dzień dobry, podwyższony poziom kalprotektyny może wskazywać na stan zapalny przewodu pokarmowego. Jeżeli podwyższony poziom utrzymuje się po leczeniu jest to wskazanie do kolonoskopii. Występowanie u Pani IBS jest jak najbardziej możliwe, proszę stosować zdrową, zbilansowaną dietę, unikać używek, pomóc może stosowanie probiotyków. Jeżeli dolegliwości będą się nasilać konieczne może być wdrożenie leczenia farmakologicznego.