Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe jest kupienie samego paracetamolu?

Czy możliwe jest kupienie samego paracetamolu zamiast reklamowanych środków zawierających ten składnik typu apap?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Na co uważać, zażywając antybiotyki?

Antybiotyki to preparaty, które z jednej strony mają nam pomóc przezwyciężyć groźne bakterie, a z drugiej - znacznie osłabiają całą naszą odporność. Obejrzyj film i dowiedz się, na co uważać zażywając antybiotyki.

Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam. Paracetamol to jedyna substancja lecznicza w leku apap. Jest to de facto sam paracetamol. Są także leki innych producentów. Proszę skonsultować się z farmaceutą.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Niestety stosowane są równolegle nazwy chemiczne, nazwy międzynarodowe i nazwy firmowe, stwarza to chaos i możliwość pomyłek. Apap to paracetamol plus subtancje tabletkowe, związkiem farmakologicznie aktywnym jest paracetamol. Paracetamol nie jest substancja niewinną, jak wynikałoby z reklam. Ma spory potencjał hepatotoksyczny, zwłaszcza w większych dawkach lub w połączeniu z alkoholem! Pozdrawiam. JW

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy