Czy możliwe jest nagłe rzucenie alkoholu?

Czy po 50 latach picia alkoholu ( prawie codziennie jak nie wódka to koniak albo wino. Ostatnio parę piw dziennie ) mogę raptownie tzn. z dnia na dzień rzucić picie ? Wiem, że dam radę gdyż po 30 latach palenia z dnia na dzień przestałem palić i od tego czasu ( 2002 czyli ok. 16 lat ! ) ani jednego papierosa.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt i za zaufanie :)

Z Pana opisu, wnioskuję, że ma Pan silną wolę, czemu dał Pan wyraz odstawiając palenie, z dnia na dzień - co warunkuje skuteczność
w postępowaniu odstawienia alkoholu.

Odpowiadając na Pana pytanie, nagłe odstawienie alkoholu (po pięćdziesięciu latach jego codziennego spożywania) może spowodować tzw. zespół abstynencyjny - jako odpowiedź organizmu na nagłe odstawienie alkoholu.

Objawiać się to może napadem drgawkowym (tzw. padaczką alkoholową) wynikającym z braku alkoholu w organizmie - do czego Pana organizm był przyzwyczajony oraz nasycany przez pół wieku.
Spożywanie dużych dawek alkoholu, działa mocno moczopędnie, co z kolei jest przyczyną odwodnienia organizmu (zaburzenia elektrolitowe, m. innymi chodzi o potas/magnez/wapń).

Podsumowując, widziałabym to tak, aby skontaktował się Pan osobiście z Lekarzem pierwszego kontaktu, celem kontrolnej oraz szczegółowej diagnostyki (m.in. neurologicznej) celem optymalnego postępowania oraz regeneracji Pana organizmu.

Wspieram Pana mentalnie, życząc Panu tylko pomyślności!

irena.mielnik.madej@gmail.com
teel. 502 749 605

Witam Pana,
jeśli potrafił Pan rzucić palenie z dnia na dzień i od 2002 roku - nie pali Pan. To od jutra może Pan nie pić, wszystko zależy od Pana, przecież to Pan decyduje; piję, czy nie piję? Od dzisiaj nie piję!
Pozdrawiam serdecznie