Czy możliwe jest nasilenie nerwicy lękowej?

Witam w ostatnim czasie przeżyłam duży stres, poród i kłopoty w domu po tych wydarzeniach zaczęłam mieć częste napady paniki a do tego doszło zle samopoczucie takie jak smutek, chce mi się płakać uczucie beznadziejnych temu towarzyszy zazwyczaj silny lęk niepokój i silne nerwy. Trwa to do pól godz i przechodzi na 2-3 godz potem znowu to samo i przechodzi np do wieczora. Zapisałam się już do psychiatry i psychologa tylko ze nie chce brać żadnych leków. Moje pytanie czy to może być depresja? To przyszło z dnia na dzień czy to może być przejściowe? Dodam że mam nerwicę lękowa czy ona mogła mi się zasilić? to trwa już miesiąc z przerwą około 10 dni i znowu wrocilo

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom lękowym
i atakom paniki.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują
życie, ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają
normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Lęk pojawiający się w zaburzeniach nerwicowych i atakach paniki
jest bardzo silny i często trudno powiązać go z czymś,
co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać, zrozumieć
i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Zaburzenia lękowe i ataki paniki są w pełnie uleczalne
na drodze odpowiednio dopasowanej psychoterapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków i ataków paniki oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl