Czy możliwe jest niezapłodnienie kobiety przez 6 lat uprawiając stosunek przerywany?

Witam, od 6 lat stosujemy z mężem stosunek przerywany, mąż nie chce kończyć we mnie , bo nie chce na razie drugiego dziecka , ale jednocześnie nie zabezpieczamy się . Mąż dość ciężko przeszedł w tamtym roku ospę wietrzą , dodatkowo ma stwierdzoną niedoczynność tarczycy , zauważył też że w czasie wytrysku jest mniejsza ilość spermy . Ja bardzo chcę zajść w ciążę ,mamy już po 37 lat , ale żeby przez 6 lat nie " wpaść " , czy to jest możliwe , czy coś jest nie tak ?

Dzień dobry,

już po 30 roku życia zmneijsza się szansa na poczęcie dziecka, a nasila się to jeszcze bardziej po 35 roku życia ( dotyczy kobiet).
Aczkolwiek już we wczesnej fazie stosunku wydobywa się pewna ilość nasienia, co może doprowadzić do zapłodnienia.
Jeżeli ma Pani obawy - czy wszytsko jest w porządku - warto zgłosić się do ginekologa, który wykona Pani odpowiednie badania i przekaże odpowienie wnioski.

Pozdrawiam