Czy możliwe jest polekowe zapalenie wątroby?

Witam, zaczęłam zażywać lek na chlamydie pneumoniea (canbiox) ,po tygodniu od zakończenia terapii oddałam mocz koloru bursztynowego. Na następny dzień zrobiłam badania w laboratorium i okazało się, że bilirubina wyszła 2,7 a norma jest od 0 do 1,2 ,aspat 88 norma jest do 39, alat 105 norma jest do 40, http 496 norma jest do 37. Wykluczyła hcv i hbs. W moczu też wystąpiła bili. Zrobiłam usg jamy brzusznej i wyszło bez zmian. Po tygodniu powturzylam badania i już bili mam 4,7, aspat 99, a alat 155, ale za to już w moczu nie mam bili. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu od razu, ale w rezultacie dała mi espumisan i kazała pić wodę z miodem i cytryną. Proszę o pomoc, bo nie wiem co może być przyczyną...czy może to być polekowe zapalenie watroby?

Lek. Wojciech Zygmunt

Istnieje taka możliwość, ale na pewno należy wykluczyć inne przyczyny tych dolegliwości. Wyniki badań są dość niepokojące, polecam udać się do innego lekarza w celu dokładniejszej diagnostyki i ewentualnego skierowania do szpitala w celu obserwacji i przeprowadzenia badań dodatkowych. Pozdrawiam i życzę zdrowia.