Czy możliwe jest pomylenie kolagenozy z miedzybłoniakiem opłucnej?

czy możliwe jest pomylenie kolagenozy z miedzybłonaikiem opłucnej? wyniki krwi sa dobre, serce i wszystko ok, tylko płyn w opłucnej i naciek na śródpiersie, dodatkowow tatę boli łokiec i ma zwyrodnienie kregosłupa. tk nie pokazało powiększonych węzłów chłonnych. bardzo prosze o pomoc, po tacie nie widac żadnej choroby, jest po trzeciej chemii, nie chce mi sie wierzyć ze to rak patrzac na niego, bo widziałam juz wiele osób z rakiem i naprawde to dziwne. ten ból łokcia jeszcze dochodzi.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
W przypadku Pana ojca w celu rozpoznania wymagane jest wykonanie biopsji opłucnej. Proszę porozmawiać z lekarzem, czy u Pana ojca jest to wskazane.