Czy możliwe jest poprawienie się wzrostu u 19-latki?

Witam, nazywam się Wiktoria mam 18 lat i mierzę 151 oraz ważę 52,6 kg, zaczęłam miesiączkować w wieku 10 bądź 9 lat, mając 16 lat byłam u endokrynologa powiedział że już nie urosne, mój tata ma 167 mówił że kiedyś miał 170 nie wiem czy są tu istotne te 3 cm a mama 158 wzrostu, mam pytanie czy moja niskorosłość jest spowodowana przedwczesnym dojrzewaniem płciowym i jeżeli tak to gdybym poszła w tam tym czasie do lekarza by opóźnić dojrzewanie zmieniło by to coś w moim wzroście czy po prostu miałabym tyle samo wzrostu co teraz tylko urosłabym później, bardzo proszę o odpowiedź bardzo mi zależy, bardzo ciężko mi z powodu tego że jestem taka niska chciałabym znać prawdę jak to wreszcie jest

Lek. Tomasz Budlewski

ciężko powiedzieć- ale czy były wykonane rtg w wieku 9-10 lat w celu oceny chrząstki wzrostowej? wskazana wizyta u endokrynologa i ortopedy