Czy możliwe jest powstanie wrzodów żołądka?

Witam, ponad miesiąc temu miałam gastroskopie,stwierdzono zapalenie żołądka i zarzucanie żółci,o bakteri nic nie napisano wiec chyba nie mam. Biorę leki dexilant i proursan.Od kilku dni jak cos zjem czuje jakby pieczenie w żołądku. Mam pytanie czy mogly się utworzyć wrzody?czy zapalenie żołądka sprzyja powstawaniu wrzodów.Proszę o odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Raczej w tak krótkim czasie podczas przyjmowania podanych leków wrzody nie powinny się wykształcić.
Pozdrawiam